Jak sobie radzic w nocnej Warszawie

Aby rozrywki w nocnej stolicy pozostały na długo niezapomniane, warto jest nie zapominać o kilku istotnych kwestiach.
Przede wszystkim pieniądze. W miarę możliwości lepiej nie posiada przy sobie zbyt dużej ilości gotówki, może to bowiem kusić potencjalnych złodziei. Jednak karty kredytowe powinno się nosić w miejscu, w którym są one jak najmniej narażone na kradzież. Tylna kieszeń spodni czy kieszenie w kurtce to z pewnością nie jest na nie dobre miejsce. Oczywiście to, ile gotówki trzeba ze sobą zabrać uzależnione jest często od miejsc, które chcemy odwiedzić i tego, czy można w nich płacić kartą.
Rachunki w klubach. Gdy dochodzi do płacenia rachunków, zdarzają się czasem nadużycia.

Klient, będący pod wpływem alkoholu bez sprawdzania zapłaci rachunek, nawet jeżeli jest on znacznie zawyżony, często po prostu nie pamiętając, co zamówił i w jakiej ilości. Dobrze więc jest, jeżeli przynajmniej jedna osoba w towarzystwie jest trzeźwa, dzięki czemu może kontrolować sytuację. Korzystne jest także płacenie za wszystkie zamówione drinki czy potrawy od razu, co pozwoli potem uniknąć nieścisłości. Bawiąc się, wiele osób po prostu zapomina, co zamawiali, zwłaszcza jeżeli jest to większa grupa osób. Zazwyczaj bowiem wtedy rachunek wystawiany jest na cały stolik, a nie na każdą z osób oddzielnie.

Bardzo ważną kwestią jest także transport. W sytuacji gdy zamierzamy spożywać alkohol, najczęściej rezygnujemy z jeżdżenia własnym samochodem. Zdarza się, iż pod klubami znaleźć można taksówki nie należące do żadnej z korporacji, co skutkować może o wiele wyższym rachunkiem za przejazd, szczególnie dla klientów będących pod wpływem alkoholu. Dobrze jest więc posiadać przy sobie telefon do korporacji, do której ma się zaufanie, i zamawiać taksówki na własną rękę, nie polegając na tych, które stoją pod klubami.
Źródło: